Kalite Belgeleri & Sertifikalar


EATB:
European Association of Tissue Banks
Merkezimiz tüm Avrupa doku bankalarının dahil olduğu Avrupa Doku Bankaları Birliği üyesidir. 
Türkiyede doku bankacılığı faaliyetleri gösterecek merkezler için EATB veya AATB üyesi olmak sağlık bakanlığı tarafından konmuş bir zorunluluktur.

Faaliyet İzin Belgesi: T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından geçirmiş olduğumuz denetimleri başarıyla tamamlayarak, 22 farklı hücre ve doku ürününün (belge üzerinde yazıyor bu ürünlerin isimleri) üretimi için izin aldığını gösteren belge. 

Merkez Sorumlu Belgesi: .C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından geçirmiş olduğumuz denetimlerin ardından, Prof. Dr. Utku Ateş'in merkezimizin sorumlusu olduğunu gösteren belge.

Kordon Kanı Bankası Çalışma Onayı: T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müd. tarafından verilmiş olan bu belge, İl sağlık müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla tamamlayarak, kordon kanı bankacılığı faaliyetlerini gerçekleştirebilme iznimizdir.

GMP Sertifikası: T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetimler neticesinde, merkezimizin güncel GMP (Good manufacturing practices, iyi üretim uygulamaları) standartlarını tam olarak karşıladığını ve bu GMP merkezde üretilebilecek biyolojik ürünlerin listesinin de bulunduğu sertifikamız.

ISBT 128: Aşağıda görseli olan ISBT 128 kurumu ise, hücre ve doku ürünlerinin uluslararası tanınabilirliğini ve izlenebilirliğini sağlayan kodlama sistemidir. Merkezimiz T0112 numarası ile bu uluslarası kod sistemi standartları ile ürettiği ürünleri kodlayarak, uluslararası tanımlanabilir/kabul edilir ürünler üretmektedir.  


 EATB Sertifikası  Faaliyet İzin Belgesi   GMP Sertifikası 

 Kordon Kanı Ruhsatı 

 Merkez Sorumlusu Belgesi