Hem sağlıklı hem güzel kalmak için..

Prof Dr. Canan Karatay Tıp Fakültesinden mezun olduğu günden bu yana birçok konuda mücadele verdiğini bu mücadele içerisinde en çok da şekerin en tatlı zehir olduğunu anlatmakla geçtiğini ifade ederek sonuna kadar da mücadele edeceğini söyledi. Kendisine inanlar ile birlikte başlattıkları "çocuğuma şeker verme kampanyası" hakkında da bilgiler aktaran Canan Karatay "Ne yaparsanız yapın. Ama sağlıklı olmak istiyorsanız hayatınıza şekeri ve ekmeği sokmayın. Ekmek ve şeker vücudunuzdaki tüm hastalıkların baş kaynağıdır'' dedi

"Zeytin ve zeytinyağını ihmal etmeyin"

  • Zeytin en sağlıklı meyvedir. Günde 30-40 zeytin yenmeli.
  • Zeytinyağı içerseniz bağışıklık sisteminiz güçlenir, beyniniz çalışır. Bağırsaklarınız çalışır, kabızlıktan kurtulursunuz.
  • Zeytinyağını elinize, yüzünüze sürerseniz Venüs kadar güzel olursunuz

Karbonhidrattan uzak durmalısınız''

Karataş şöyle devam etti; "İstediğiniz kadar yağ yiyebilirsiniz, istediğiniz kadar doğal olanından sebze meyve yiyebilirsiniz, istediğiniz kadar da protein ile beslenebilirsiniz.

Ama ne olursa olsun içinde karbonhidrat barındıran meyve sularından, şekerli ve gazlı içeceklerden, ekmeğin her türlüsünden uzak durmalısınız.

Unutmayın ki bir bardak kolada 22 paket toz şeker barınmakta. Vücuda alınan şeker insülin direnci nedeni. İnsülün direncinden kurtulmak istiyorsanız yoğun egzersizler aşırı sporlar yapmanıza gerek yok.

Her gün 20 dakika yürüyün yeter ve ayrıca bir insan vücudu iki öğün yemek ile sağlıklı kalır.

Ancak üç öğün yemek ile hastalıklar ortaya çıkar. Vücudun yağlanmasının yağ depolamasının tek sebebi ekmek ve şeker olduğu asla unutulmamalıdır.

Turp yiyin turp gibi olun. Fındık fıstık yiyin fıstık gibi olun" dedi.

 

Tarih 6.10.2016 editor@florence.com
Paylaş
Benzer Haberler