Yapılan Operasyon Sonrası Renat Bebeğin Sorunları Düzeldi.

Ağır doğumsal kalp hastalığı ile Azerbaycan'da dünyaya gelen, akciğerlerinde ve kalp damarlarında çok sayıda sorunu olan, doktorların "yaşaması mümkün değil" dediği 6 aylık Renat bebek, İstanbul'da yapılan ameliyatla hayata tutundu. Renat Imanov adlı bebek, doğduğu günden itibaren hastane hastane gezdi. Çok sayıda sağlık sorunu bulunan bebek, kalbinden ameliyat olmalıydı. Ancak ülkesinde kalp ameliyatı olamayacağı söylendi.

Ötenazi Bile Gündeme Gelmiş

Renat bebeğin uzmanlar tarafından bir iğne yapılarak yaşamının sonlandırılması bile düşünüldü. Tam umutlar tükenirken Bakü'de hasta çocukların yardımına koşan bir yardımsever vakıf ile irtibata geçildi. Vakıf, bebeği sahiplendi ve İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'ne getirdi. Yapılan tetkiklerin ardından Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Bülent Polat ve ekibi, Renat'ı ameliyat etti. Polat, "Bu kadar ağır rahatsızlıkların hepsinin bir arada olması nadir görülen durumdur. Yapılan operasyon sonrası bebeğimizin tüm sorunları düzeltildi. Tamamen normal bir çocuk olarak büyüyecek hastamız, 5-6 yaşlarında bir ameliyat daha geçirecek" dedi.


CUMHURİYET Gazetesi I 13 Nisan 2016

  • Yapılan Operasyon Sonrası Renat Bebeğin Sorunları Düzeldi.
Tarih 13.4.2016 editor@florence.com.tr
Paylaş
Benzer Haberler
Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.