Prof. Dr. FATİH ATUĞ, dünyanın en prestijli Üroloji Kongresi olan AUA Annual Meeting’e eğitmen olarak katılan ilk Türk Cerrah oldu.

Amerikan Üroloji Derneği (American Urological Association) tarafından düzenlenen yıllık Üroloji Kongresi (AUA Annual Meeting), California’nın San Diego şehrinde gerçekleştirildi. ABD’de gerçekleştirilen, dünyanın en prestijli üroloji kongresi olarak kabul edilen AUA’ya çeşitli ülkelerden yaklaşık 20 bin civarında ürolog katıldı.

AUA kongresinde düzenlenen kurslar içerisinde “Robotik Prostat Kanseri Ameliyatı” kursuna eğitmen ve konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Fatih Atuğ, Türkiye’den bu kursa eğitimci olarak davet edilen ilk cerrah oldu.

AUA’da kursuna eğitmen olarak katılan ilk Türk cerrah olan Prof. Dr. Fatih Atuğ, aynı zamanda Amerikan Endoüroloji Derneği’nin yayınladığı üroloji alanında dünyanın en önemli bilimsel dergilerinden biri olan Journal of Endourology Dergisi’nin "Editorial Board (bilimsel danışma kurulu)” üyesidir.


HABERTÜRK Gazetesi  I  28 Mayıs 2013

  • Prof. Dr. FATİH ATUĞ, dünyanın en prestijli Üroloji Kongresi olan AUA Annual Meeting’e eğitmen olarak katılan ilk Türk Cerrah oldu.
Tarih 28.5.2013 editor@florence.com.tr
Paylaş