Cildi gençleştirir. Solgun ve yıpranmış cildi yeniler. Yüzeysel kırışıklıkları azaltır. Yeni kırışıklık oluşum hızını yavaşlatır. Sarkmalara engel olur. Cilt lekelerini azaltır. Sivilce izlerini yok eder. Sivilce oluşumunu azaltır.

Günümüzde oldukça popüler olan Somon DNA Gençlik Aşısı, saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin, ciltte hücre yenileme amacıyla kullanıldığı cilt gençleştirme yöntemlerindendir.

Yaygın olarak Gençlik Aşısı adıyla da bilinmektedir. Hızlı canlandırma ve gençleştirme etkisiyle yaygın olarak talep edilmektedir.

somon dna aşısı

Somon DNA Gençlik Aşısı

Cildi gençleştirir
Solgun ve yıpranmış cildi yeniler
Yüzeysel kırışıklıkları azaltır
Yeni kırışıklık oluşum hızını yavaşlatır
Sarkmalara engel olur
Cilt lekelerini azaltır
Sivilce izlerini yok eder
Sivilce oluşumunu azaltır


Somon DNA’nın Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildi ekstra nemlendirme özelliği sağlar. Somon DNA’nın içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulundurur. Hyalüronik asit de cildin nemlendirilmesinde son derece yardımcıdır. Cildi daha canlı ve parlak gösterir. Bunu vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zenginleştirilmiş içeriğiyle sağlar. Kolajen yapımını uyarır. 

Somon DNA Aşısı’nın içerisinde Somon balığının DNA’sı bulunmaktadır. Somon balığının DNA’sı, insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermektedir. Bu nedenle kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmaktadır. Genellikle 3-4 ay gibi bir süre içerisinde kişinin cildi sıkılaşarak dolgun hale gelir.

Somon DNA tedavisi, anti aging amaçla yani yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle ciltteki ince çizgilerin giderilmesi için uygulanmaktadır. Çok kuru ciltlerde cilde nem vermesi amacıyla da uygulanabilir. Somon DNA gençlik aşısı, herkese uygulanabilecek olan bir işlemdir.Paylaş