Sağlığınız Uzmanlık Alanımız..

“Grup Florence Nightingale Hastaneleri”, Türkiye’nin özel hastane sektörünün güçlü isimlerinden biri olmaya devam ediyor

Türkiye’de özel hastane sektörünün öncü kurumlarından biri olan Grup Florence Nightingale Hastaneleri, gerek gerçekleştirdiği yatırımlar, gerekse bilimsel anlamda sektöre sunduğu katkılarla adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Grup, kuruluşunu gerçekleştirdiği ilk özel hastane olan, Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nin ardından açtığı tüm özel hastanelerinde, hasta odaklı kaliteli hizmetini hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutarak vermeyi amaçlamıştır.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri, uzmanlaştığı sağlık hizmetlerinde hastaya tıbbın ulaştığı en üst düzeyde hizmeti sunabilmek için gerek bilimsel, gerekse teknolojik altyapısını sürekli olarak iyileştirmek için çalışmaktadır. Bu doğrultuda grupta yer alan tüm özel hastaneler aynı misyon ışığında hizmet vermeye devam etmektedir.

Vizyonunda yer alan, “hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilklerin içinde yer almak” hedefini gerçekleştirmek için çalışan Grup Florence Nightingale Hastaneleri, özel hastanelerinde sunduğu pek çok “ilk”le vizyonunu hizmetlerine aktarmaktadır. Kuruluşundan bu yana Grup için ‘mihenk taşı’ niteliğindeki başarılarının sayısı her geçen gün artmaktadır.


Grup Florence Nightingale Hastaneleri’nde gerçekleştirilen ‘ilk’lerden örnekler;

• 2016 yılında, Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Dr. Mehmet Öz tarafından “En Yenilikçi Tekniklere Sahip Hastane” ödülüne layık görüldü.
• 2016 yılında, Girişimsel Radyoloji Ünitesi, “Center of Excellence” sertifikası alarak uluslararası alanda önemli bir başarıya imza atıldı.
• 2015 yılında, Türkiye’de ilk kez “anne karnında bebeğe açık omurga ameliyatı” Özel Florence Nightingale Hastanesi’nde yapıldı.
• 2013 yılında, İstanbul Bilim Üniversitesi ve Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi işbirliği başladı.
• 2010 yılında, “özel hastanede kalp nakli” ilk defa Özel Florence Nightingale Hastanesi’nde gerçekleştirildi.
• 2005 yılında, Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, sağlıkta kaliteyi simgeleyen QHA Sertifikası’nı aldı.
• 2004 yılında, Türkiye’de ilk “robotik kalp ameliyatı” Özel Florence Nigtingale Hastanesi’nde yapıldı.
• 2003 yılında, ilk “başarılı karaciğer nakli” Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde gerçekleştirildi.
• 1997 yılında, Türkiye’nin ilk Özel Onkoloji ve Radyoterapi Merkezi, Florence Nightingale Gayrettepe Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı.


Grup Florence Nightingale hastaneleri akademik, bilimsel ve teknolojik anlamda yaptığı yatırımlarını önümüzdeki dönem de sürdürerek, Türkiye’nin özel sağlık hizmetleri anlamında uluslararası arenada da güçlü bir destinasyon olmasına katkı sağlayacaktır.

 

Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi

Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi alanında kurulan ilk özel hastane olarak 1989 yılından bu yana hizmet vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar 28.000’in üzerinde kalp ve damar cerrahisi, 140.000’in üzerinde de girişimsel kardiyoloji ve koroner angiyografi işlemlerinin yapıldığı Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi, 1993 tarihinden itibaren aralıksız bir şekilde eğitim hastanesi olarak sağlık hizmetleri ile akademik faaliyetlerini biradada sürdürmektedir.


Özel Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi

1997 yılında faaliyete başlayan Özel Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi, özellikle onkoloji alanındaki başarıları ile ülkemizde ve yakın coğrafyada dikkat çeken bir merkezdir. Sunduğu sağlık hizmetlerinin yanısıra, gerçekleştirilen teknoloji transferleri, düzenli bilimsel aktiviteler ve uluslararası arenadaki başarılı hekimleri ile ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmaya devam etmektedir.

 

Özel Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi

İstanbul Kızıltoprak’da bulunan modern binasında, gelişmiş teknolojik yapılanması ile 2007’de hizmete başlamıştır. Erişkin ve çocuk kalp ameliyatları olmak üzere tüm cerrahi girişimlerin gerçekleştirildiği Florence Nightingale Kadıköy Hastanesi, EEG, Parkinson, Epilepsi ve İnme Poliklinikleri ile hastalarına özellikli hizmet sunmaktadır. Güçlü bir teknolojik altyapı için çok ciddi yatırım yapılan Özel Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi, tüm branşların tanı ve tedavide yararlandığı donanımlı bir Görüntüleme Merkezi'ne sahiptir.

 

Özel Göktürk Florence Nightingale Tıp Merkezi

2007’de hizmet vermeye başlayan Göktürk Florence Nightingale Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji, Dermatoloji, Beslenme ve Diyet, Radyoloji bölümleriyle özellikle yakın çevredeki hastaların sağlık hizmeti ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tam donanımlı tıbbi altyapısı ile her yaş grubuna yönelik özel check-up programları da uygulanmaktadır.


Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

Florence Nightingale Grubu'nun 2008 yılında yapımına başlanan ve 2013 yılında hizmete açılan hastanesi Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, sağlık alanında pek çok yeniliği de hizmete sunmuştur. Akıllı hastane olarak inşa edilen İstanbul Florence Nightingale Hastanesi “TUV Hessen Green Building” sertifikası ile ülkemizin ilk "Yeşil Hastane Binası" unvanına sahiptir.

Gerek Türkiye’nin, gerekse Ortadoğu, Doğu Avrupa ve yakın coğrafyamızda bulunan ülkelerin özel sağlık hizmeti ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde, bu amaç doğrultusunda gerekli tüm tıbbi kadro, teknolojik donanım ve teknik altyapı oluşturulmuştur. Özel İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, özel sağlık hizmetleri sunumunda uluslararası arenada da güçlü marka olarak hizmet vermeye devam etmek istemektedir.

Tarih 29.9.2016 editor@florence.com
Paylaş
Benzer Haberler