Sağlıklı olmak için düzenli egzersiz yapmak gerekiyor. Bu sayede hem fazla kilolardan hem de kanser ve diyabet gibi hastalıklardan korunmak mümkün oluyor.

Düzenli egzersiz yapmak kanser başta olmak üzere birçok hastalıktan koruyor. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğinden Prof. Dr. Füsun Uysal, son yıllarda küçük-büyük herkesi tehdit eden obeziteden kurtulmanın şart olduğunu belirterek, şöyle konuşuyor:

"Vücuttaki yağlanma, özellikle bel çevresinin geniş olması hayati tehdit yaratıyor. Obeziteden kurtulmak için öncelikle uygun programda egzersiz yapmak gerekiyor. Egzersizle hedef; zayıflamak, kas gücünü artırmak, kan dolaşımını düzenlemek, kalp ve akciğer fonksiyonlarım geliştirmek, stres seviyesini azaltmak, dikkat düzeyini artırmak, depresyon ve kaygı olasılığını azaltmak, uykuyu düzenlemek ve diyabet, yüksek tansiyon, kolesterol ile birçok kanserden korunmayı sağlamaktır.

Egzersiz yapmaya vakit bulamayanlar, merdiven kullanarak, küçük yürüyüşler yaparak da hayatlarına hareket katabilir."

Koşa Koşa Kanserden Kaçın!
TAKVİM Gazetesi    /  15 Mayıs 2017

  • Sağlıklı olmak için düzenli egzersiz yapmak gerekiyor. Bu sayede hem fazla kilolardan hem de kanser ve diyabet gibi hastalıklardan korunmak mümkün oluyor.
Tarih 15.5.2017 editor@florence.com
Paylaş
Benzer Haberler