Emekli asker 75 yaşındaki Erdinç Demirbilek, 2008’de prostat kanseri olduğunu öğrendi. Gecikmiş bir periyodik kontrol esnasında hastalığı ile yüzleşen Demirbilek, doktorların ‘kansersin’ dedikleri anda hayatının bir film şeridi gibi gözünden önünden geçtiğini söylüyor.

Ancak karamsarlığa kapılmayan Demirbilek, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

“Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde Doç. Dr. Şefik İğdem ile tanışarak tedavinin tüm aşamalarını kendisinden öğrendim. Ardından hormon tedavi sürecine başladı. Çok yüksek olan değerlerim normale dönmeye başlayınca 39 seanslık radyoterapiye başladım. Her gün kendi aracımla, umut içerisinde hastaneye gidiyordum. Tedavim çok olumlu geçti. Eşimin desteği ve olumlu bakış açımla bu süreci rahat atlattım. Hastalığı ilk öğrendiğim günden bu yana 7 yıl geçti. Tedavim gördüğüm dönemde aynı hastanede torunum dünyaya geldi. Şu an 7 yaşında olan torunum beni hayata bağladı.

Hastalığı atlattım

Her 3 ayda bir rutin kontrollerim oluyor. Kanser çağımızın hastalığı. Önemli olan iyi doktorlarla, doğru teşhis, gözetim ve pozitif bir bakış açısıyla tedavi sürecine devam etmek. Hiçbir zaman pozitif düşünceyi bırakmamak gerekiyor. spor yapmayı, Kitap okumayı insanlarla iletişim içinde olmayı da tavsiye ediyorum. Bu hastalığın en büyük ilacı pozitif düşünce. Kanser çözümsüz bir hastalık değil.”


MİLLİYET Gazetesi / 8 Nisan 2015

Tarih 8.4.2015 editor@florence.com
Paylaş
Benzer Haberler