Azerbaycan'daki özel bir sağlık kuruluşunun daveti üzerine hekimlerimizden Prof. Dr. Barış Akin ve Prof. Dr. Süleyman Tevfik Ecder'in de katılımıyla Bakü'de Nefroloji Konferansı gerçekleştirildi.

22 Haziran 2018'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen, ve Azerbaycanlı Nefrologların da katılımıyla gerçekleştirilen Nefroloji Kongresinde, Grup Florence Nightingale Hastaneleri Böbrek Nakli Merkezi Direktörü Prof. Dr. Barış Akin ve Bilim Üniversitesi Dekanı, Nefroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Süleyman Tevfik Ecder de birer konuşma yaptılar.

Prof. Dr. Barış Akin "Böbrek naklinde son gelişmeler ve olgularla yüksek sensitif hastalarda nakil ve sonuçları" hakkında konuşurken, günümüz tıp teknolojisiyle birlikte özellikle robotik böbrek nakli ameliyatının, ve böbrek naklinde kullanılan Retroperitonoskopi tekniğinin avantajlarından bahsetti.

Prof. Dr. Süleyman Tevfik Ecder ise "Vakalarla glomerulonefrit tedavisi" ve "Polikistik böbrek hastalığı tedavisindeki yenilikler" hakkında dinleyicilere bilgi verdi.

Uluslarası Hasta Hizmetleri Medikal Direktör'ümüz Dr. Ata Bozoklar'ın da katıldığı konferansta Grup Florence Nightingale Hastanelerinin standı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Azerbaycan'ın Xazar Tv Sağlık programının da konukları olan hekimlerimiz böbrek naklinde yenilikler ve polikistik böbrek hastalıkları tedavisi hakkında açıklamalarda bulundular.

Hekimlerimizin Katılımıyla Azerbaycan'da Nefroloji Günleri Düzenlendi

Tarih 27.6.2018 editor@florence.com.tr
Paylaş