Akciğer kanserini yenen Murat Değirmencioğlu’nun hikâyesi, diğer hastalara örnek olacak...

Sırtında şiddetli ağrılar duymaya başlayan Murat Değirmencioğlu, yaşadığı sıkıntının kas ağrısı olduğunu düşünerek üzerinde durmadı. Ağrıları artınca 15 seans fizik tedavi alan Değirmencioğlu, bir yandan da sabahları ağrı kesici iğne olmaya başladı. Akupuntur yöntemine başvuran ancak ağrıları bir türlü dinmeyen Değirmencioğlu, gittiği Ortopedi doktorunun istediği tahlil ve tetkiklerin sonunda akciğer kanseri olduğunu öğrendi. 

Omurga bölgesine bitişik olan tümör, yaşadığı dayanılmaz ağrıların nedeniydi. Kanserden korkmadığını dile getiren Değirmencioğlu, yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

kanseri yendi
45 yıl boyunca sigara içtim. Teşhis konulduktan sonra apar topar Florence Nightingale Hastanesi'nde Medikal Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Coşkun Tecimer hocanın kapısını çaldım. Ardından çok iyi geçen bir ameliyat… 

Bir yılın sonunda kanserden tamamen kurtuldum. 3 ayda bir kontrole giriyorum. Tedavi sonrası dayanılmaz ağrılardan da kurtuldum. Kanseri gerçekten de umursamadım. Sürekli olarak hastalığı yenerim diye düşündüm. Pozitif düşünce tedavide çok önemli…

Hem kemoterapi, hem radyoterapiyi aynı anda gördüm. Biri biterken diğeri başlıyordu. Her kemoterapi tedavisinden sonra uzunca bir süre yemek yiyemiyordum.

Kanser yaşamın ne kadar değerli olduğunu anlamamı sağladı. Yediğimin içtiğimin kıymetini biliyorum. Sigara artık düşman!.. Hayata sımsıkı bağlanırsanız her şeyin üstesinden gelirsiniz. 

Doktor ve hemşirelerin özverili çalışmaları beni duygulandırıyor… Onların emekleri de bizi hayata bağlıyor.

Alıntı: Milliyet - 17 Kasım 2016


  • Akciğer kanserini yenen Murat Değirmencioğlu’nun hikâyesi, diğer hastalara örnek olacak...
Tarih 17.11.2016 editor@florence.com
Paylaş
Benzer Haberler