İpek Koza Yönteminin, Örümcek Ağı Yönteminden Farkı ve Avantajı Nedir?

Nasıl Yapılır?

Uçlarında ipler bulunan ince enjeksiyonlarla deri altına yerleştiriliyor. Enjeksiyon ciltten çıkarken ucunda bulunan ipi, deri altına bırakılıyor. Lokal anestezik kremlerin kullanılmasıyla ağrı acı hissi minimuma iniyor. Çeşitli noktalara bırakılan ipler cilt altında bir ağ şeklini alıyor. Cilt altına bırakılan ipler kollajen ve elasten liflerini harekete geçirip sorunlu bölgeleri tamir etmeye başlıyor. Hiçbir zararı olmayan bu ipler 14 günlük bir süre sonunda kendi kendine eriyor. Böylece yaşlanmaya ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan tüm izler tek bir seansta çözülüyor. İş ve sosyal hayatınızda yaratacağınız 30 dakikalık bir molayla bu işlemi ağrısız ve ameliyatsız yaptırabilirsiniz.

Örümcek Ağı Yönteminden Farkı ve Avantajı Nedir?

İpler daha kısa sürede cilt altında erir. Cilt üzerindeki değişim 1 ayda değil anında sonuç verir. Bu ipler cildi daha fazla sıkılaştıran bir teknoloji ile üretildiğinden kolajen üretimi daha fazla olur. Uygulama sonrası koza keseleriyle yapılan peeling sayesinde cilt ölü deriden arındırılır ve daha sıkı, pembe bir cilt ortaya çıkar.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Göz çevresi kırışıklıkları, göz kapağı düşüklüğü, mimik kırışıklığı dediğimiz nazolabial çizgiler de, gıdı toparlama alında kullanılır. Toparlama, sıkılaşma germe etkisi yaratan işlem kişiye özel uygulanıyor. Yaşın ve cilt yapısının özelliklerine göre uygulama alanları hekimin tecrübesi ile belirleniyor.

Uygun Adaylar Kimlerdir?

Yoğun metropol hayatı ve çeşitli faktörler nedeniyle cildi erken tahrip olmuş hastalarımız da mevcut. 30 ile 60 yaş arasında uygulanabilen, cildini gençleştirmek ve daha dinamik görünmek isteyen tüm bay ve bayanlar bu işlem için uygun adaylardır.

Uygulama Ne Kadar Süreyle Kalıcılığını Korur?

30 dakikalık tek bir seans sonrası 2 - 4 yıl arasında kalıcılık sağlanmaktadır.

 


AKŞAM Gazetesi I 26 Nisan 2016

  • İpek Koza Yönteminin, Örümcek Ağı Yönteminden Farkı ve Avantajı Nedir?
Tarih 26.4.2016 editor@florence.com.tr
Paylaş
Benzer Haberler