Estetik ameliyatlar genellikle hastanede uzun süre yatmayı gerektirmediği için evdeki iyileşme süreci önem taşıyor

Estetik ameliyat sonrası evde güvenli iyileşmeyi sağlayabilmek önemi. Florence Nightingale Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cem Zeybek "Estetik ameliyatlar genellikle hastanede uzun süre yatmayı gerektirmediği için evdeki iyileşme süreci önem taşır. Her ameliyata göre farklılıklar göstermekle birlikte aşağıdaki genel kurallar her zaman geçerlidir... " diyor

Yatakta kalmamak, evde ya da dışarıda sık ve hafif yürüyüşler yapmak. Bu, bazı önemli komplikasyonların riskini azaltır.

Başta antibiyotikler ve ödem çözücüler olmak üzere, cerrahın verdiği tüm ilaçlan saatinde ve gerektiği süre boyunca kullanmak, Ameliyat bölgesini birkaç gün kirletmemeye ve ıslatmamaya özen göstermeli ve hijyene dikkat etmeli. Bu, enfeksiyonu önler ve yarayı çabuk iyileştirir.

Ameliyat bölgesinin kazara oluşabilecek darbelerden korunması gerekir. Bu nedenle küçük çocuğu olanların dikkatli davranmaları gerektir.

Bazı ameliyatlar yüz bölgesinde birkaç gün süren morluklar bırakabilir. Bu morluklar kesinlikle güneşten korunmalıdır.

Doktorunuzun belirttiği süre dolmadan spora başlanmamalıdır."

 

BUGÜN Gazetesi    I    10 Şubat 2014

 

  • Estetik ameliyatlar genellikle hastanede uzun süre yatmayı gerektirmediği için evdeki iyileşme süreci önem taşıyor
Tarih 10.2.2014 editor@florence.com.tr
Paylaş
Benzer Haberler
Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.