Devlet Gümrük Komitesi (DGK) Tıbbi Hizmet Bölümü ile ortak oldu.

Devlet Gümrük Komitesi (DGK) Tıbbi Hizmet Bölümü ile ortak oldu.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri ile işbirliği çerçevesinde olan Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesi (DGK) Tıbbi Hizmet Bölümü, Merkezi Gümrük Hastanesinde önde gelen uzmanların katılımıyla çeşitli konularda karşılıklı tecrübe ve seminer paylaşımında bulundu.

Florence Nightingale Hastaneleri Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sinan Nazif Aran'ın modern tıp alanındaki enfeksiyon kontrolü alanında yedi yüksek nitelikli uzmandan oluşan, uluslararası standartlar ve akreditasyon, hastane hizmetleri kalite kontrolü, insan kaynakları, pazarlama ve hastanenin tıbbi ve idari personeli ile  oluşan uzman kadrosu bilgi paylaştı.

Azerbaycan ve Türkiye'den uzman çalışma grupları sırasında, modern tıbbi bakımın her alanında en iyi dünya pratiğinin çalışılmasına ve uygulanmasına özellikle dikkat edildi. Türk uzmanlar, Merkezi Gümrük Hastanesinin Tıbbi ve İdari Personeli'nin potansiyelini takdir etti.

3 Mayıs 2019 tarihinde Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesinin Tıbbi Hizmet Ofisi, Grup Florence Nightingale Hastaneleri ve T.C Demiroglu Bilim Üniversitesi arasında Üçlü İşbirliği Mutabakat Muhtırası imzalandı. Bu işbirliği çerçevesinde, Merkezi Gümrük Hastanesi'nden gelen hemşireler, Haziran ayından bu yana Grup Florence Nightingale Hastanelerinde çalışacak ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ndeki Demiroğlu Bilim Üniversitesi'nde çalışacaklar.

Tarih 14.6.2019
Paylaş
Benzer Haberler