Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun 46 ülkeyi kapsayan Avrupa Bölgesi Başkanlığı'na Prof. Dr. Şehnaz Karadeniz seçildi.

Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun 46 ülkeyi kapsayan Avrupa Bölgesi Başkanlığı'na Prof. Dr. Şehnaz Karadeniz seçildi. Prof. Karadeniz, dört yıl süre ile bu görevini sürdürecek ve İngiltere'den Kazakistan'a kadar olan bölgede federasyonun diyabetle mücadele programlarının geliştirilmesi ve ülkeler arası koordinasyonun oluşturulması görevlerini üstlenecek.


Türkiye Diyabet Vakfı kurucu üyesi, Hasta Haklan Hukuk Bürosu Kurulu üyesi de olan Prof. Dr. Şehnaz Karadeniz, 1999'dan beri Diyabet Merkezleri Konsültan Göz Hekimi ve 2003'ten beri Uluslararası İlişkiler Koordinatörü.

2004'ten bu yana da, diyabetli Türk göçmenlere destek amaçlı "DIABLIVA" projesini koordine ediyor. 2014 - 2017 dönemi European Association for the Study of Diabetes (EASD) konsey üyeliğine seçildi.

Dr. Karadeniz halen İstanbul, Florence Nightingale Hastanesi'nden Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapıyor. Ayrıca İstanbul Bilim Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim görevlisi.
Sabah Gazetesi  I  12 Aralık 2015


  • Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun 46 ülkeyi kapsayan Avrupa Bölgesi Başkanlığı'na Prof. Dr. Şehnaz Karadeniz seçildi.
Tarih 12.12.2015 editor@florence.com.tr
Paylaş
Benzer Haberler