Katarakt ve Refraktif Cerrahi Bölümü

Katarakt ancak cerrahi ile tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Katarakt günlük aktiviteleri etkiler duruma geldiğinde cerrahi olarak çıkartılabilir. Günümüzde katarakt operasyonları genel anestezi gerektirmeden ağrısız bir biçimde yapılmakta ve hasta aynı gün evine dönmektedir.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı Merkezi'mizde damla anestezisi altında, çok kısa sürede, ağrı duymadan FAKO yöntemi kullanılarak katarakt ameliyatı yapıyoruz ve katlanabilen göz içi merceği yerleştirilerek net görme sağlayabiliyoruz.

Ayrıca yüksek miyopi (-10 ve üstü) durumlarında saydam mercek değişimi yapılarak lazerle düzeltilemeyecek kadar yüksek bozuklukları da düzeltebiliyoruz.

Göz Sağlığı Merkezi'mizde saydamlığını yitirmiş lens ultrasonik ses dalgaları yayan özel bir alet yardımıyla göz içinde parçalanır ve sonrasında emilerek çıkarılır. Bu olay 2-2.5 mmlik bir alanda gerçekleşir. Saydamlığını kaybetmiş lensin çıkarıldığı boşluğa hastanın görüşünü düzeltecek yapay mercek yerleştirilir. Bu yapay merceğe göz içi lensi denilir.
Katarak ve Refraktif Cerrahi Bölümü

Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.