Glokom Bölümü

Glokom, optik sinirin yavaş yavaş hasar görmesi ile karakterize görmeyi tehdit eden ciddi bir hastalıktır. Glokom tedavi edilmezse görme kaybına neden olabilir. Glokomun en sık sebebi göz tansiyonu yüksekliğidir.

Göz Sağlığı Merkezi'mizdeki Glokom Bölümümüzde kapsamlı glokom tedavisi yapılabilmektedir.

Göz Sağlığı Merkezimizde amacımız, öncelikle hastanın göz tansiyonu ya gözdeki sıvının üretimini kısarak ya da çıkışını arttırarak düşürmektir. Bu iki yöntem için kullanılan ilaçlar vardır. Bu ilaçlar, her gün belirli aralıklarla alınan ve de hayat boyu kullanılan ilaçlardır. İlaç tedavisine rağmen hastanın, göz tansiyonu düşmüyor ve görme alanı daralıyorsa; uygulanacak tedavi yöntemi cerrahidir.

Glokomda ameliyat ile  gözün beyaz kısmında dışarıdan görünmeyecek kadar küçük bir delik açılır, gözün içerisindeki fazla sıvı tahliye edilir. Ameliyat sonrası çoğunlukla 'glokom hastalığı' ortadan kalkar. Ancak glokomun cerrahi tedavisi her hastada mümkün olmamaktadır.

Göz Sağlığı Merkezimizde gerekli olan hastalarımızda göz tansiyonu tedavisinde lazer ile tedaviye de hızla başvurabilmekteyiz.

göz sağlığı glokom