Göz Sağlığı Merkezi

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı Merkezi, göz hastalıkları ve bozuklukları tedavisinde dünyadaki son gelişmelere paralel olarak teknik altyapı ve donanım ile hizmet vermektedir.

Göz bozuklukları teşhis ve tedavisi

Göz Sağlığı Merkezimizde; excimer laser & lasik ile miyop,astigmat, hipermetrop tedavisi yapılmaktadır. Fakoemülsikifasyon (FAKO) cihazı ile de katarakt tedavisini uygulanmaktadır.

Lasik; Amerika Birleşik Devletleri'nde gıda ve ilaç birliği tarafından da onaylanmış lazer cerrahisi yöntemidir ve 1980'li yıllardan bu yana tüm dünyada uygulanmaktadır. Lasik ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozuklukları giderilmektedir.

Refraktif cerrahi kişilerdeki kırma kusurlarını düzeltmek için yapılan lazer uygulamaları ve ameliyatların genel adıdır. Merkezimizde excimer laserin refraktif cerrahideki en gelişmiş teknolojik aşaması olarak kabul edilen “flying spot” teknolojisini uygulayan lazer cihazı kullanılmaktadır.

Göz hastalıkları teşhis ve tedavisiGrup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı Merkezinde, retina hastalıklarını (retina dekolmanı, yaşa bağlı sarı nokta hastalıkları, diabetik retinopati), göz tansiyonunu (glokom), pediatrik oftalmoloji sorumluluğunda; şaşılık, kornea hastalıklarını tedavi ediyoruz. Oftalmik plastik cerrahi ile göz ve göz kapağı estetiği, nöroftalmoloji ve kontakt lens ve yukarıda da belirttiğimiz gibi son teknoloji ile excimer laser uygulamaları hizmet verdiğimiz diğer alanlardır.