Dijital mamografi

40 yaş üzeri kadınlarda yıllık periyodik olarak yapılması önerilen mamografi meme kanserinin erken teşhisi ile hayat kurtarmaktadır.

Şişli Florence Nightingale Hastane'sinde tam alan dijital mamografi ünitesi kullanılmakta olup bu sistemin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu sistem standart mamografiye kıyasla daha fazla ayrıntı ve bilgi verir.

Çekim süresi daha kısa olup radyasyon dozu klasik sisteme göre yüzde 30 ila 40 oranında daha azdır. Çekimler daha konforludur.

Elde edilen filmler arşivlenebilir ve filmler kaybolsa da görüntüler arşivlenmiş olduğundan eski incelemelerle mukayesesi yapılabilir.

Aynı zamanda bulunan bilgisayar destekli tanı (CAD Computer Aided Diagnosis) sistemi sayesinde mamografik flimler bilgisayarlar aracılığıyla gözden geçirilmekte ve yalancı negatif sonuçların önlenmesi sağlanmaktadır.

Gerektiğinde hastanemizde bulunan özel sistem aracılığıyla memeden vakumlu kor biyopsi yapılabilmekte ve meme kanserinin erken bulgusu olan mikro kalsifikasyonların kesin tanısı çok daha kolay şekilde yapılabilmektedir.

İleri Tıbbi Uygulama Merkezlerimiz ve Bölümlerimiz