Cilt Sağlığı / Dermatoloji

Cilt Sağlığı / Dermatoloji
Grup Florence Nightingale Cilt Sağlığı Bölümlerimizde; temel dermatolojik hastalıkların tamamının teşhis ve tedavisi yapılmakla birlikte pediatrik dermatoloji, dermatolojik alerji ve otoimmün cilt hastalıkları konusunda tecrübe sahibi hekimler görev yapıyor. Bölümümüzde; erişkinlerde ve çocuklarda gözlenen genel ve onkolojik deri hastalıklarının tanı, tetkik ve tedavisinin yanı sıra kozmetik dermatoloji alanında da hizmet veriliyor.

Deri kanserleri, psoriazis (sedef hastalığı), alerjiler, vitiligo, akne ve saç hastalıkları, sıkça tedavi edilen hastalıklar arasında yer alıyor. Alanında uzman hekimlerimizin, bu hastalıkların teşhis ve tedavisi için kullanılan farklı yöntemlerde deneyimi bulunuyor. Kozmetik dermatoloji alanında ise lazer ve ışık sistemleri ile tedavi, cilt yenileme gibi pek çok uygulama başarıyla gerçekleştiriliyor.

Cilt Sağlığı Bölümümüzde Hangi Branşlar Yer Alıyor?

Onkolojik Dermatolojik Hastalıklar Bölümü: Bu bölümde; tüm deri kanserlerinin tanı, tedavi ve takibi gerçekleştiriliyor. Derinin muayene ile incelenmesi, deriden biyopsi alınarak hücre düzeyinde patolojik inceleme yapılması, benlerin değerlendirilmesi, deri kanserinin erken tanısı için çok gerekli olan dermoskopik inceleme ve kayıt sistemi de bu bölüm bünyesinde yer alıyor.

Otoimmün (Bağışıklık sistemi) Cilt Hastalıkları Bölümü:  Bazen bağışıklık sistemi vücudun normal bileşenlerinin bir veya birden fazlasını yabancı sayarak, kendi hücreleri, dokuları ve/veya organlarına saldıran otoantikorlar oluşturuyor. Yani vücut, kendi dokularına ve hücrelerine karşı bağışıklık yanıtı oluşturuyor veya savaş açıyor. Bu süreç sonunda ortaya çıkan hastalıklara da “otoimmün hastalıklar” deniliyor. Otoimmün cilt hastalıklarının tanısı; otoantikor kan testleri, iltihaplanmayı ve organ fonksiyonlarını ölçen kan testleri, klinik tablo, görüntüleme gibi laboratuvar dışı incelemelerin kombinasyonları ile konuluyor, değerlendiriliyor ve izleniyor. Nedeni bilinmeyen bu hastalıkların tedavisi hasta özelinde planlanarak, özenle takip ediliyor.

Kozmetik Dermatoloji Bölümü: Bu bölümümüzde; yaşlanma karşıtı yöntemler, aşırı terleme tedavisi, leke tedavileri, mezoterapi, PRP ve deri bakımı uygulanıyor.

Türkiye’de üniversite hastanesi bünyesinde kurulan ilk kozmetoloji biriminde, kozmetik işlemler ve uygulanan ürünler titizlikle seçiliyor.

Dermatolojik Alerji Bölümü: Alerjik deri hastalıklarının tanısı için alerji yapıcı maddelerin, gıdaların, kozmetiklerin belirlendiği alerji testlerinin uygulandığı bu bölümümüzde, alerjik deri hastalıklarının tedavisi ile takibi gerçekleştiriliyor.
Cildin tahriş olmasında; bağışıklık sistemi bozuklukları, enfeksiyonlar ve benzeri birçok etken rol oynayabiliyor. Böylesi durumlarda; konusunda uzman hekimlerimiz, deneyimleriyle tanı koyup, alerjiyi tedavi etme konusunda hızla aksiyon alarak, hastanın kendini rahatsız eden semptomlardan kurtulmasını hedefliyor.

Cilt Sağlığı / Dermatoloji ile ilgili
Randevu Talebi İçin Formu Doldurun

Randevu Talep Edin

Adınız Soyadınız
GSM
Eposta Adresiniz

Video