Türkiye'de böbrek naklinde kullanılan pek çok uygulamada öncülük etmekteyiz...

Kendini sürekli yenileyen ve en son gelişmeleri yakından takip eden Grup Florence Nightingale Hastaneleri ülkemiz sağlık hizmeti standartlarının üst sınırını belirlemeyi hedef edinmiştir.

Böbrek Nakli Merkezimizde kurulduğu günden bu yana sağlık hizmetleri kalitesini uluslararası standartlarda hayata geçirmektedir.

Organ nakli; karmaşık ve üst düzeyde deneyim gerektiren bir alandır...

Bu nedenle organ nakli yapan hastanenin teknolojik açıdan iyi donatılması, yenilikleri takip ediyor olması ve en önemlisi işinin ehli cerrahlara, uzmanlara, asistanlara, hemşirelere ve teknikerlere sahip olması gerekmektedir.

Bu bağlamda, Böbrek Nakli Merkezimizin; ülkemizde yeni tekniklerin ve zor nakillerin başarıldığı, organ naklinde akla gelen merkezlerden biri olmayı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Türkiye'de böbrek naklinde kullanılan pek çok uygulamada öncülük etmekteyiz...

Böbrek Nakli Merkezimiz; pediatrik böbrek nakli, çapraz böbrek nakli, doku laboratuvarı desteği ile PRA yüksek hastalarda nakil gibi konularda Türkiye’de öncü bir görev üstlenmektedir.

Böbrek Nakli Merkezimizin direktörü olan Prof.Dr. Barış Akın tarafından geliştirilen “retroperitonoskopi” tekniği sayesinde böbrek vericilerinde, karın içi organlara dokunmadan ve kalıcı bir hasar vermeden ameliyat olanağı sağlanmaktadır.

2009 yılından beri Böbrek Nakli Merkezimizde uygulanan bu teknik ile 600'ün üzerinde başarılı ameliyat gerçekleştirilmiştir. Bu teknik, Amerika'daki Avrupa'daki ve yurdumuzdaki tıp kongrelerinde anlatılmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Yeşil Kart'ı bulunan hastalar, ek ücret ödemeden nakil hazırlıklarına ve böbrek nakli ameliyatlarına merkezimiz güvencesiyle ulaşabilmektedirler.

Tecrübeli Ekip ile Böbrek Naklinde Tam Kapsamlı Tedavi

Böbrek nakli ekibimizde; organ nakil cerrahları, nefroloji, anestezi, kardiyoloji ve enfeksiyon hastalıkları doktorları, doku laboratuvarı uzmanları, organ nakil hemşireleri, asistanları, teknikerleri, hasta koordinatörleri ve danışmanları yer almaktadır.

Bu geniş ve tecrübeli böbrek nakli ekibimiz ile hastalarımıza umut olabilmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Türkiye'de böbrek naklinde kullanılan pek çok uygulamada öncülük etmekteyiz...