Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji)

Nöroşirurji; beyin, omurilik, sinirler ve bu sisteme destek yapı ve ilişiklerinin cerrahi (ameliyat gerektiren) hastalıkları ile ilgilene tıbbi bilim dalıdır.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Nöroşirurji Bölümümüz; beyin ve omurilik hastalıklarının tanı ve tedavisinde kapsamlı olarak hizmetlerini vermektedir.

Beyin cerrahisi ameliyatları navigasyon, stereotaksi, mikroşirürji, endoskopi, mikroelektrod kayıt ve üç tesla manyetik rezonans görüntüleme (MR), dijital serebral anjiyografi (DSA) gibi teknolojik olanaklar ve minimal invaziv teknikler kullanılarak beyin ve sinir cerrahisigerçekleştirilmektedir.

Bölümümüzde beyin cerrahisi hizmeti günün her saatinde sağlanmakta ve bütün olanaklar acil koşullarda dahi eksiksiz olarak hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Ameliyat öncesi ve sonrası tüm işlemler, destek hizmetleri ve hasta bakımı bu konuda özel eğitim almış personel tarafından sağlanmaktadır. Ameliyat öncesi sistemik, nörolojik ve radyolojik inceleme yöntemlerinin zenginliği ve ameliyat sonrası gelişmiş bakım üniteleri verdiğimiz hizmetin kalitesini artıran diğer önemli unsurlardır.

Ekibimiz her hastanın özel olduğu bilinci ile en iyi hizmeti vermeye ve hastayı hastalık öncesi durumunda evine ve işine geri göndermeye kendini adamıştır.

Hastalarımıza ve ailelerine tıbbi ve cerrahi hizmet yakın ilgi ile müşfik bir ortamda verilmektedir.Nöroşirurji Bölümümüzde

  • Beyin tümörlerinin stereotaktik ve mikroşirürjikal tedavisi
  • Beyin damar hastalıklarının ve kanamalarının tedavisi
  • Hareket bozuklukları
  • Parkinson hastalığının cerrahisi
  • Epilepsi cerrahisi
  • Travma cerrahisi
  • Hipofiz cerrahisi
  • Hidrosefali ameliyatları başta olmak üzere tüm beyin cerrahisi ameliyatları ve diğer omurilik tanı ve tedavi hizmetleri sağlanmaktadır.
Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.