Ağrı Kliniği (Algoloji)

Ağrı, günlük hayatımızda zaman zaman karşı karşıya geldiğimiz, rahatsız edici bir durumdur. Ağrı, kendini basit bir baş ağrısı veya kanser nedeniyle karşılaştığımız şiddetli ağrı şeklinde de gösterebilir.

Ağrının basit anlamda tedavisi ağrı kesici alarak tekrarlayana kadar unutmaya çalışmaktır. Ancak günümüzde özellikle kronik ağrı artık başlı başına bir hastalık, bir sendrom olarak ele alınmaktadır. Ağrı insanın geçmiş deneyimlerinden ve hasarlı dokudan kaynaklanan bir durumdur.

ağrı algoloji

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Algoloji Bölümü olarak, eldeki tanı yöntemleri ile belirli bir hastalık ya da doku hasarına bağlı olmayan olsa da iyileştirilemeyen ya da diğer branşlar tarafından tedavi edilemeyen ağrılara çözüm üretmekteyiz. Diğer bir deyişle diğer hastalıklara eşlik eden ağrının yanı sıra, kendisi baslı başına ağrıdan ibaret olan hastaların tedavisi de üstleniyoruz. Çoğunluğu kronik ağrı tanılı hastalar olmak üzere ağrılı hastaları tedavi etmek basit ağrı tedavi yöntemleriyle mümkün olmaz.Bu tür durumlarda girişimsel ağrı tedavisi yöntemleri bölümüz tarafından başarıyla uygulanır.

Ağrının önemli özellikleri sinir lifleri ile taşınan objektif bir olgu olmasının yanında duyusal karakter de taşımasıdır. Bu özellikleri ağrıyı kişiye özgü hale getirir. Diğer bir deyişle her insanın ağrıyı hissetme ve ağrıya dayanma eşiği farklıdır.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Algoloji Bölümü olarak ağrıların sürekli hale gelmemesi ve de etkin tedavisi için kişiye özgü uygun ağrı tedavi yöntemlerini başarıyla uygulamaktayız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.