• Şişli Florence Nightingale Hastanesi
  • Şişli Florence Nightingale Hastanesi
  • Şişli Florence Nightingale Hastanesi

Şişli Florence Nightingale Hastanesi  30.000 m2 kapalı alında 300 yatak ve 12 ameliyathane ile hizmet vermektedir.

1989’da Kardiyoloji ve kardiyovasküler  cerrahi alanlarında hizmete başlayan hastanemizde günümüzde kalp, karaciğer ve böbrek nakilleri, kemik iliği nakli, ortopedi ve omurga ameliyatları, beyin cerrahisi, girişimsel radyoloji, robotik ameliyatlar, genel cerrahi, kulak burun boğaz tedavileri yapılmaktadır. Acil ünitesi tüm vatandaşlarımıza 24 saat hizmet vermektedir. Hastanemiz minimal invaziv ameliyatlar, ağır ortopedi, genel cerrahi ve kalp ameliyatları ile tüm kalp hastalıklarının tedavisi ile ünlüdür. Hastane genelinde uydu TV yayınlar, internet erişimi ve oda servisi hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Günümüze kadar 40 bin 671 kalp ameliyatı 95 bin 919 anjiyografi  gerçekleştirilmiştir.

Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi, güncel tıp teknolojisini geniş bir kadro ve hasta odaklı hizmet anlayışı ilkesi ile birleştiren, sağlık sektörünü yönlendiren sayılı kuruluşlar arasındadır.

Joint Commission International akreditasyonu ve ISO kalite sertifikasyonu olan Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında tıp eğitimine katkıda bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 1993 yılında Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi’ne Kardiyoloji, Kordiyovasküler Cerrahi, Anesteziyoloji ve Radyoloji branşlarında tıpta uzmanlık eğitimi verme yetkisi tanımıştır.